Jako, że kochamy podróże po Polsce tak samo jak poza nią, to stwierdziliśmy, że będziemy się tutaj dzielić także naszymi opiniami dotyczącymi hoteli oraz kempingów. Jestem fanką wyszukiwania ciekawych i niecodziennych noclegów, które jednocześnie są przystępne cenowo. Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się pierwszą recenzją, z nowej serii "Ciekawe hotele w Polsce", czyli na pierwszy rzut nasza relacja z noclegu w beczkach! 
 
nocleg w beczce

W sierpniowy weekend stwierdziliśmy, że zdobędziemy kolejny szczyt z Korony Gór Polski. Postawiliśmy na Ślężę, jednak chcieliśmy połączyć ten wyjazd z wypadem do Wrocławia, który bardzo lubimy. Nocleg rezerwowaliśmy Last Minute na Bookingu, udało nam się znaleźć dość niepowtarzalne miejsce, nocleg w drewnianych beczkach! To bardzo popularny rodzaj noclegu u naszych zachodnich sąsiadów, jednak w Polsce nadal niecodzienny. Dwa drewniane domki, przypominające kształtem beczki stoją na polu kempingowym Camp-Wroc we Wrocławiu.
 

1. Wnętrze

Beczka jest cała drewniana, wąska, lecz przystosowane dla 4 osób. W środku znajduje się jedno podwójne łózko oraz dwa pojedyncze. Na wejściu półki, gdzie można odłożyć drobiazgi i w sumie to wszystko. Ale z drugiej strony co nam więcej potrzeba. Nie ma w środku ogrzewania, dlatego nocami może być chłodno (jeśli chodzi o lato, zimą spania tam sobie nie wyobrażamy), są za to podgrzewane materace, ale chyba nie umieliśmy ich włączyć.
 
nocleg w beczce
 

2. Czystość

W środku nie było wykwintnie czysto, wystarczyło się schylić i pod stelażem łóżka - gdzie większość prawdopodobnie trzyma swoje bagaże było dużo kurzu. Pościele były świeże i pachnące.
 

3. Łazienka / sanitariaty

W beczce nie ma łazienki, znajduje się ona około 10 metrów dalej i jest wspólna dla wszystkich kempingowiczór, zarówno osób z beczek, jak i z kamperów i namiotów. Znajduje się tam pięć łazienek z prysznicem, toaletą i umywalką. Niestety wieczorem w każdej jednej była powódź, odpływy nie nadążały zbierać wody, więc cała łazienka pływała. Ogólnie było bardzo czysto i sterylnie. Na przeciwko łazienek znajdował się zadaszony zlew, lodówka oraz pralka.
 
ciekawe hotele
 

4. Otoczenie

Beczki znajdują się na polu kempingowym, więc rano przy gorącej kawie, możemy się inspirować coraz to kreatywniejszymi modelami kamperów. To bardzo spokojna i cicha okolica, z dala od zgiełku miasta.
 
 

5. Warunki

Warunki są bardzo skromne, jednak jak dla nas wystarczające. To raczej forma przygody i ciekawego doświadczenia, luksusów raczej się nie spodziewajcie.
 
nocleg w beczce
 

6. Dodatkowe udogodnienia

Przy łazienkach znajduje się aneks kuchenny z lodówką i czajnikiem elektrycznym. Możecie także skorzystać z płatnej pralki, jednak ceny naszym zdaniem są bardzo wygórowane (płatność tylko euro, jednak za jedno pranie musimy liczyć średnio 30 zł). Na terenie całego kempingu darmowe wifi.
 

7. Lokalizacja

Kemping znajduje się raczej na obrzeżach Wrocławia, do centrum autem dojedziemy w około 15 minut. 10 minut pieszo od kempingu znajduje się przystanek tramwajowy, skąd odjeżdża tramwaj nr 3, który zawiezie nas do samego centrum w około 20 minut. Jest to naszym zdaniem atrakcyjna lokalizacja dla osób z autem, bez niego ponad 30 minutowa droga do centrum może być trochę uciążliwa, ceny noclegów w centrum także są podobne.
 
nocleg w beczce
 

9. Parking

Parking jest płatny - 25 zł za dobę. My zaparkowaliśmy jednak przed bramą wjazdową - około 50 metrów przed beczkami, ponieważ naszym zdaniem ta kwota, jak dla osób śpiących w beczkach - a nie na polu namiotowym, jest trochę za wysoka.
 

10. Cena

Jedna doba to koszt 120 zł, czyli w naszym przypadku 60 zł za osobę,  przy czterech osobach cena spada już do 30 zł, myślę, że jest to zatem bardzo atrakcyjny wybór. Warto wziąć jednak pod uwagę fakt, że przy czterech osobach, może już być trochę ciasno.
 
nocleg w beczce
 

11. Aktualne informacje i zdjęcia na stronie oraz ich poprawność

Na Bookingu nie znajdziemy zbyt wielu informacji, jednak wszystkie są zgodne ze stanem faktycznym, tak samo zdjęcia. Na stronie internetowej kempingu camping-wroclaw.pl znajdziemy cały opis wyposażenia beczki. Ocena na Booking wynosi 9,1/10, a na Google 4,2/5.
 
nocleg w beczce
 

12. Ogólne wrażenia

Bardzo lubimy takie nietuzinkowe formy noclegów, są one pewnym urozmaiceniem podróży. Polecamy to miejsce szczególnie osobom podróżującym we dwójkę, samochodem, na krótki, letni wyjazd. Przy większej liczbie osób albo dni, byłoby niewygodnie. Cena także jest bardzo atrakcyjna.
 
Nasza ocena to:
 
 

There is nothing to show here!
Slider with alias new_slider-1 not found.
dream big

Live Big

Having a dream and being able to finally make it true is the best feeling ever. We encourage you to have big dreams and find inspiration for reaching your goals in the countries and places you have never seen. There are many inspiring stories on our website. Feel free to look through all of them and contact us for more information. Professional travel consultants are always there to answer your questions

Our Favorite

Stories

Don’t Miss The Latest Video From New Zealand

New Adventure

Coming Soon

Mangart, Italy

View route

11 Days

January 15 – 26, 2018

Climbing

High activity level

Tent Camping

Low comfort level
join this adventure
our tips for

Beginners

If you have never traveled a long distance before, here are some tips on how to get started and how to make sure your trip is nice and safe. We talk about this in our blog posts a lot, so please make sure to subscribe to stay ahead of all the news!

How to choose your destination

Choosing destinations is a very important yet super fun task. Having an approximate direction, you can let your mood and imagination lead the way!

Take everything under advisement

Attention and serious approach to trips organization ensures the safest travel with positive experience only.

Be realistic, consider alternate forms of travel

Sometimes things happen not the way we plan them. No worries, there are always alternatives that might be even better!

Meet the locals

Local people can help you around unfamiliar places a lot. Stay friendly and calm in any situation.

ask your questionview other tips
ask your question
view other tips
latest from

Instagram