Little Kook w Atenach
Ciekawe kawiarnie,  Europa,  Grecja

Little Kook w Atenach | Ciekawe kawiarnie

Po godzinach włóczenia się między starożytnymi budowlami, udaliśmy się do miejsca, które wygląda jak wejście do magicznego świata – to Little Kook w Atenach, w dzielnicy Psyrri, niedaleko Agory Ateńskiej, która wygląda iście jak z bajki.

Little Kook w Atenach

Little Kook – miejsce jak z bajki

Kawiarnia Little Kook w Atenach została otwarta całkiem niedawno, bo w 2015 r. i od początku zyskała sławę, dzięki nietuzinkowym, ekstrawaganckim dekoracjom i wnętrzom. Kiedy odwiedziliśmy kawiarnie, tematem przewodnim było Boże Narodzenie i faktycznie można było poczuć tutaj świąteczny klimat, mimo, że na dworze było +15 stopni. Wystrój kawiarni zmienia się średnio co dwa miesiące i nawiązuje do wydarzeń np. Halloween, Walentynek, czy też tematycznie do bajek – Harry’ego Pottera czy Mary Poppins.

instagram podróżniczy

Jest tylko jeden element, który pozostaje niezmienny w wystroju kawiarni – ogromny czarny smok na dachu. Kawiarnia to tak naprawdę cała wąska uliczka i około trzy budynki – warto wejść do środka, choć kawiarnia już na zewnątrz robi ogromne wrażenie. W środku panuje ogromny przepych, czuliśmy się wręcz osaczeni ilością ruszających się i grających dekoracji. Kelnerzy także przebrani są zgodnie z motywem przewodnim.

Ciekawe kawiarnie

Little Kook – ceny i menu

Zamówiliśmy czekoladę do picia, kawę z pączkiem i kawałek ciasta, który okazał się ogromny. Wszystko było bardzo słodkie, byliśmy wręcz przesłodzeni, ale… nie zrobiło na nas szczególnego wrażenia, smak był bardzo średni. Opinie na Googlu również sugerują, że desery są raczej kiepskie, ale warto przynajmniej przyjść i wypić tutaj kawę. Nazwy deserów są również bardzo ciekawe np. „Dragon’s Blood” czy „Spicy Ursula”, a menu bardzo bogate, aż trudno coś wybrać :). Miejsce wspominamy z wielkim uśmiechem. Ceny, jak na Ateny są dość wysokie (przykłady):
– espresso – 3€/3,50€
– cappuccino – 3,80€/4,50€
– americano – 3,90€/4,30€
– irish coffee – 7€
– pancakes – 7,40€
– kawałek (a raczej kawał) ciasta – 5,50€-8€

blog podróżniczy

Dla przykładu, duże cappuccino w innych kawiarniach w Atenach kosztuje około 2,20€. Jeśli chcesz wiedzieć jak za darmo zwiedzać Ateny – zajrzyj tutaj. W stolicy Grecji byliśmy trzy dni i przygotowaliśmy kompleksowy przewodnik w osobnym wpisie.

Little Kook w Atenach

Adres

  • Karaiskaki 17, Athina 105 54

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.