Howth
Europa,  Irlandia

Howth – pomysł na jednodniową wycieczkę z Dublina

Dublin odwiedzony? W takim razie polecamy wybrać się na jednodniową wycieczkę nad dublińskie klify. To miejsce na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Howth – jak dojechać z Dublina

Do miejscowości Howth najlepiej z Dublina (ze stacji Connolly) dojechać kolejką DART. Cena za bilet w dwie strony wynosi 6,25€. Bilety możecie kupić w kasach lub w automatach biletowych. Przejazd trwa około 40 minut.

dublińskie klify

Ireland Eye

Już zza okna pociągu wyłania się w oddali Irlandzkie Oko. To mała, niezamieszkana wyspa, na której znajdują się tylko ruiny 8-wiecznego kościoła (Kościół Trzech Synów Nessan) i wieży Martello. Można tam dotrzeć tylko prywatnymi statkami.

Howth

wycieczka z Dublina

Howth – dublińskie klify

Choć nie są tak okazałe jak Cliffs of Moher, to i tak mają swój urok. Z góry zaobserwowaliśmy nawet fokę i delfiny. Z portu odpływają także prywatne wycieczki, podczas których możecie podziwiać morskie zwierzęta z bliska. Howth to typowa wioska rybacka i mały port handlowy. Tutaj czas się zatrzymał….

dublińskie klify

Dublin na weekend

Howth – który szlak wybrać

Do wyboru są 4 szlaki i każdy zaczyna się na stacji kolejowej.

  1. The Black Linn Loop – 7 km – ok. 2h (szlak czerwony)
  2. Tramline Loop – 8 km – ok. 2,5h (szlak niebieski)
  3. Bog of Frogs Trail – 12 km – ok. 3,5h (szlak fioletowy)
  4. Cliff Path Loop – 6 km – ok. 2h (szlak zielony)
Howth szlaki
źródło zdjęcia: www.visitdublin.com

My zaczęliśmy na szlaku zielonym, a następnie zboczyliśmy na niebieski (ponieważ chcieliśmy zobaczyć też miasteczko).

wycieczka z Dublina

Trasy nie są wymagające, (ale nie są dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami, dziecięce wózki także odpadają). Mimo wszystko warto założyć wygodne buty, ponieważ trasa jest raczej kamienista.

Takie miejsca lubimy najbardziej! Przepełnione naturą, niezniszczone przez człowieka. Na najwyższym punkcie klifów genialnie widać Ireland Eye, a trochę dalej wyłania się latarnia morska Baily. My podziwialiśmy ją tylko z góry, ponieważ czas nas gonił. Jeśli jednak chcecie zobaczyć ją także z bliska, warto wtedy wybrać szlak fioletowy.

Howth

Zobacz także:

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.