Portugalia

Co zobaczyć w Portugalii? Portugalia na własną rękę, Road trip po Portugalii, co zobaczyć w Faro, Ilha do Farol, Lizbonie, Porto, Cascais, Cabo da Roca, Sintrze, Fatimie

 • pasteis de nata przepis

  Pasteis de nata – przepis na portugalskie mini tarty

  Pasteis de nata poznaliśmy podróżując po Portugalii, o której ostatnio dużo piszemy. Lubimy eksperymentować, dlatego rozpoczynamy nową serię - "Kuchnie świata po polsku" - chcemy pokazać, jak odwzorować kultowe dania z innych zakątków świata, robiąc zakupy tylko w osiedlowej biedrze - bez specjalnego zamawiania wyrafinowanych składników.

 • Ilha do Farol

  Ilha do Farol – bajkowa wyspa niedaleko Faro

  Ilha do Farol to mało znana wyspa, na którą dotrzemy z portu w Faro w około pół godziny. Wybraliśmy się tam na kilkugodzinną wycieczkę, podczas naszej objazdówki po Portugalii. Wyspa Farol to tak naprawdę cypel Ilha da Culatra.

 • Faro

  Faro w dwa dni | Jak zorganizować podróż + kosztorys

   Na przełomie września i października – gdy możliwe było jeszcze podróżowanie za granicę, bez większych skutków ubocznych, wybraliśmy się do Portugalii. Spędziliśmy tam aż 9 dni, przejechaliśmy ją od dołu do góry – lądowaliśmy w Faro, odlatywaliśmy z Porto. Co ciekawe – podróżowaliśmy bez samochodu, byliśmy skazani tylko na komunikację miejską – o tym ciekawym doświadczeniu, kosztach i trasie napiszemy Wam na samym końcu serii o Portugalii.

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.