Puby w Dublinie
Ciekawe restauracje,  Europa,  Irlandia

The Church Café w Dublinie – restauracja w kościele

The Church Cafe to dość niecodzienne miejsce w centrum Dublina. Restauracja w kościele? Nic bardziej mylnego. Musicie to zobaczyć!

The Church Café, Late Bar & Restaurant – historia miejsca

Kościół św. Marii został zbudowany w 1702 r. i był drugim co do wielkości kościołem po północnej stronie rzeki Liffey. Głównym architektem był William Robinson, który zaprojektował także budynek Szpitala Królewskiego w Kilmainham.

Ciekawe restauracje

Wraz ze spadającą liczbą populacji protestantów oraz zmianą dzielnicy z mieszkalnej na handlową, kościół musiał zostać zamknięty w 1986 r. Dopiero w 1997 r. nieruchomość kupił John Keating, który odrestaurował budynek (jednak wnętrze zostało zachowane) i w 2005 r. otworzył w tym miejscu bar. We wrześniu 2007 r. został przejęty przez nowych właścicieli, a zakres usług poszerzono o kawiarnię, restaurację i klub nocny.

blog podróżniczy

Co ciekawe, w tym miejscu, w 1761 r. ślub wziął założyciel browaru Guinness – Arthur Guinness.

The Church Café, Late Bar & Restaurant – ceny i menu

Przykładowe ceny:

  • zupa dnia – 6,50€
  • sałatki – 13,45€
  • fish&chips – 19,45€
  • burgery – 17,45€
  • desery – 6,50€

The Church Cafe

Napoje:

  • piwa – 4€
  • cydr – 4€
  • drinki – 13-14€

Całe menu możecie sprawdzić online. W porównaniu do innych restauracji w Dublinie, ceny są dość wysokie, jednak warto się tutaj zatrzymać choćby na deser czy drinka, ponieważ miejsce w środku robi ogromne wrażenie. 

The Church Cafe

The Church Cafe, Late Bar & Restaurant – nasze wrażenia

Postanowiliśmy, że właśnie tutaj spróbujemy irlandzkiej whisky. Przyszliśmy od razu na otwarcie i… już była kolejka, dlatego jeżeli chcecie odwiedzić to miejsce w porze obiadowej lub wieczorem to warto zrobić wcześniej rezerwację.

instagram podróżniczy

Bardzo lubimy takie nietypowe miejsca, pamiętacie bajkową kawiarnię w Atenach? Gdy przeczytaliśmy w internecie o tym miejscu, wiedzieliśmy, że musimy zajrzeć do środka. Dla wielu pewnie będzie to miejsce kontrowersyjne – no bo jak, restauracja w kościele? My na przykład siedzieliśmy na byłym ołtarzu, ale naszym zdaniem dobrze, że ktoś zadbał o ten budynek i nie jest zaniedbany, opuszczony i zapomniany – bardzo szanujemy takie inicjatywy.

The Church Cafe

Na środku znajduje się ogromny drewniany bar. Wszystko jest bardzo eleganckie. Wielkie witraże w oknach oraz stare zachowane organy, robią niesamowite wrażenie.

Adres

  • Jervis St, North City, Dublin 1

Zobacz także:

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.