Drezno przewodnik
Bez kategorii,  Europa,  Niemcy

Drezno | Praktyczne wskazówki przed podróżą

Niedawno odwiedziliśmy Drezno. To idealne miasto na wycieczkę samochodową z Polski. Przygotowaliśmy praktyczne wskazówki, które ułatwią Wam zwiedzanie.

Płatność kartą

Przed wizytą wypłać euro! Co ciekawe przyzwyczailiśmy się do płatności kartą w Europie, jednak w Dreźnie w niektórych miejscach nie można płacić kartą (szczególnie w małych knajpkach w dzielnicy Neustadt). My nie mieliśmy przy sobie gotówki, więc mieliśmy problem ze znalezieniem restauracji, która przyjmowała płatność kartą.

Darmowy parking w Dreźnie

Nie jest prawdą, że nie ma darmowych parkingów w Dreźnie. My taki znaleźliśmy i to jeszcze około 15-20 minut pieszo od Starego Miasta. Na mapie oznaczony jest jako „[P] Pieschener Allee 16 Parking” i znajduje się dosłownie naprzeciwko parku rozrywki Volksfestgelande.

Czy trzeba korzystać z komunikacji miejskiej w Dreźnie?

Naszym zdaniem nie, ponieważ najważniejsze miejsca są dość blisko siebie. My zrobiliśmy pieszo około 15 km i naszym zdaniem to dość przyjemny spacer.

Jeśli jednak zdecydujesz się na poruszanie komunikacją miejską, to:

  • bilet 1-godzinny: normalny 2,70 €, ulgowy 1,70 €.
  • karnet 4 przejazdów: normalny 9,40 €, ulgowy 6,00 €
  • bilet jednodniowy (ważny do 4:00 rano następnego dnia): normalny: 6,90 €, ulgowy: 5,80 €
  • bilet rodzinny jednodniowy (2 dorosłych i maksymalnie 4 dzieci do 15 r.ż.): 10,60 €
  • bilet jednodniowy dla grupy max. 5 osób: 17,50 €

blog podróżniczy

Remonty

Niestety aktualnie Drezno to jeden wielki plac budowy. Remontowany jest np. Zwinger, Altmarkt i wiele ulic. Jeśli chcecie poznać prawdziwy urok tego miasta, to może warto odczekać kilka miesięcy.

Drezno w jeden dzień

Gdzie zjeść w Dreźnie?

Jeśli szukasz ciekawej restauracji to najlepiej udać się do dzielnicy Neustadt. Na każdym kroku jest tutaj masa najróżniejszych knajpek. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przy okazji jest tutaj dużo taniej niż na Starym Mieście.

Ile dni przeznaczyć na zwiedzenie Drezna?

Jeżeli chcecie zobaczyć najważniejsze miejsca, zwiedzić jedno muzeum i zjeść pyszny obiad w dzielnicy Neustadt to zdecydowanie wystarczy jeden dzień. Jeśli jednak macie w planach odwiedzenie kilku muzeów to warto przeznaczyć na zwiedzanie dwa dni.

Drezno co zobaczyć

Noc Muzeów

Jak za darmo zwiedzić Drezno? Najlepiej w Noc Muzeów, podczas której wszystkie muzea można zwiedzać bezpłatnie. Noc Muzeów organizowana jest co roku pod koniec czerwca i trwa od godziny 18 do 1.

Nie kupuj biletów online

Przeważnie warto rezerwować bilety wcześniej przez Internet, ale nie w Dreźnie! Tutaj do ceny biletów online doliczana jest opłata manipulacyjna 2 €.

instagram

Niedziele bez handlu

Pamiętajcie, że w Niemczech obowiązuje zakaz handlu w niedziele, dlatego większość sklepów (przede wszystkim spożywczych) jest zamkniętych. Oczywiście na Starym Mieście nadal kupicie pamiątki w lokalnych malutkich sklepikach.

Zobacz także:

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.