Windsor
Anglia,  Europa

Windsor – jednodniowa wycieczka z Londynu

Windsor – ciekawe miasteczko blisko Londynu

Windsor to ciekawe miasteczko zaledwie kilkadziesiąt minut drogi od centrum Londynu. Jeśli jesteście przytłoczeni londyńskim tłumem, albo po prostu chcecie zobaczyć ciekawe miejsce w Anglii, to warto wybrać się tutaj na jeden dzień. Tutaj poczujecie jak wygląda prawdziwe angielskie życie. Miasteczko słynie przede wszystkim z zamku, do którego wybiera się wiele turystów.

co zobaczyć w Windsorze

Jak dojechać do Windsoru

Najlepiej i najszybciej dojechać tutaj pociągiem Great Western Railway (GWR). Stacją początkową jest London Paddington, następnie należy przesiąść się na przystanku Slough do pociągu, który jedzie już bezpośrednio na stację Windsor & Eton Central. Podróż w jedną stronę trwa około 40 minut.

Windsor

Gdzie kupić bilety

Bilety na pociąg GWR można kupić jedynie na stacji w punktach obsługi GWR lub biletomatach. Niestety nie można ich kupić przez Internet – chyba, że posiadacie angielską kartę płatniczą. Nie ma możliwości płacenia kartą zarejestrowaną w innym kraju (Revolut także jest odrzucany). Wszystkie połączenia i ceny możecie sprawdzać na stronie www.thetrainline.com. Ceny biletów w dwie strony wahają się w okolicach 23.20£ – 23.60£ w zależności od wybranej godziny.

co zobaczyć w Windsorze

Co zobaczyć w Windsorze?

Centrum Windsoru jest niewielkie i wystarczy kilka godzin aby poczuć klimat tego miejsca. Punktem obowiązkowym jest oczywiście Zamek Windsor, którego trudno nie zauważyć :). Nie musicie oczywiście wchodzić do środka, jeśli nie lubicie zwiedzać takich miejsc. Zamek już z zewnątrz robi ogromne wrażenie – jest po prostu ogromny.

Windsor

W tym miasteczku warto się po prostu zgubić. Klimatyczne uliczki z licznymi kawiarniami czekają tutaj na każdym kroku.

Miejscem obowiązkowym jest The Long Walk która ciągnie się na ponad 4 km. Wiele lokalsów tutaj spaceruje, biega i wyprowadza psy. W oddali widać przepiękny zamek wśród drzew.

Windsor

Około godziny 11 przed zamkiem odbywa się zmiana warty. Nie jest ona tak huczna jak przed Pałacem Buckingham, ale przynajmniej zawsze znajdziecie miejsce w pierwszym rzędzie.

Zamek Windsor

Pierwotny zamek został zbudowany w 1086 r., następnie był wielokrotnie rozbudowywany. Zamek w Windsorze aktualnie jest stałym domem i główną oficjalną rezydencją królowej Elżbiety II (wcześniej był to Pałac Buckingham).

Windsor

Jest największym zamieszkiwanym zamkiem na świecie. W 1992 r. doszczętnie spłonęła część zamku, którą następnie odbudowano i otwarto dla zwiedzających w 1997 r.

instagram podróżniczy

Ceny biletów:

Niedziela – Piątek

  • dorośli – 26,50 £
  • dorośli w wieku 18-24 lata – 17,50£
  • dzieci 5-17 lat – 14,50£
  • osoby z niepełnosprawnością – 14,50£
  • dzieci poniżej 5 lat – free

Soboty

  • dorośli – 28,50 £
  • dorośli w wieku 18-24 lata – 18,50£
  • dzieci 5-17 lat – 15,50£
  • osoby z niepełnosprawnością – 15,50£
  • dzieci poniżej 5 lat – free

Zamek jest zamknięty we wtorki i środy.

Zamek Windsor

Na zwiedzanie należy poświęcić około 1,5-2 godzin. Każdy dostaje multimedialny przewodnik (dostępne w języku angielskim, brazylijskim portugalskim, francuskim, niemieckim, włoskim, japońskim, chińskim, rosyjskim i hiszpańskim). Zdjęcia można robić tylko na zewnątrz budynków zamkowych, ale nie wewnątrz zamku ani w kaplicy św. Jerzego. Kaplica jest również zamknięta dla zwiedzających w niedziele.

Bilety najlepiej kupić ze sporym wyprzedzeniem na stronie internetowej tickets.rct.uk.

blog podróżniczy

Zobacz także:

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.