The Shard
Anglia,  Europa

Punkty widokowe w Londynie

Punkty widokowe to nieodłączny element naszych wyjazdów. Zawsze staramy się znaleźć te najlepsze. Podzieliliśmy ten wpis na dwie części – na darmowe punkty widokowe oraz płatne – tym sposobem każdy znajdzie coś dla siebie. 

Darmowe punkty widokowe w Londynie

Sky Garden

Genialny punkt widokowy, z którego zobaczycie tak naprawdę całą panoramę miasta. Wstęp jest bezpłatny, ale należy wcześniej dokonać rezerwacji na stronie www.tickets.skygarden.london (lepiej zrobić to minimum tydzień przed przyjazdem, bo jest ogromne zainteresowanie tą atrakcją). Budynek ma 36 pięter a winda jedzie około 30 sekund. Do góry znajduje się także restauracja i kawiarnia (należy dokonać osobnej rezerwacji).

Punkty widokowe w Londynie

Promise Hill

Promise Hill to park w północnym Londynie, skąd możemy podziwiać londyńskie drapacze chmur. Podobno genialne widoki są tutaj nocą, gdy miasto jest oświetlone, a w parku panuje półmrok.

Londyn w 3 dniźródło: www.royalparks.org.uk

Tate Modern

W muzeum sztuki współczesnej znajduje się taras widokowy na wschodni Londyn. Naszym zdaniem jest dużo więcej ciekawszych darmowych punktów w Londynie, jeśli jednak będziecie zwiedzać to darmowe muzeum, warto zajrzeć na najwyższe piętro.

Tate Modernźródło: pl.wikipedia.org

Greenwich Park

Jeżeli planujesz odwiedzić obserwatorium astronomiczne ze słynnym południkiem „0” w Londynie, to koniecznie zajrzyj także do pobliskiego parku Greenwich, skąd rozprzestrzenia się świetny widok na Queen’s House oraz drapacze chmur dzielnicy Isle of Dogs.

Greenwich Parkźródło: www.visitgreenwich.org.uk

One New Change

Z dachu jednej z największych galerii handlowych w Londynie, One New Change, możesz z bliska zobaczyć gmach St. Paul’s Cathedral. Niestety oprócz katedry, która jest prawie jak na wyciagnięcie ręki, nic więcej nie zobaczymy, ponieważ otaczające galerię budynki są dużo wyższe.

Punkty widokowe w Londynieźródło: www.onenewchange.com

The Garden at 120

Tuż obok Sky Garden znajduje się trochę niższy budynek, The Garden at 120, który posiada 14 pięter, ale wstęp jest także darmowy. Obowiązuje tutaj także rezerwacja, ale terminy są dostępne już na następny dzień, więc jeżeli nie zdążyliście zabookować Sky Garden – to jest super alternatywa.

The Garden at 120źródło: www.thegardenat120.com

blog podróżniczy

Płatne punkty widokowe w Londynie

London Eye

Byłam na London Eye podczas pierwszej wizyty w Londynie kilka lat temu. To jeden z najbardziej obleganych miejsc w Londynie, a w kolejce czeka się nawet 40 minut. Jeden obrót trwa 30 minut i szczerze mówiąc nie zrobiło to na mnie jakiegoś wrażenia. 30 minut to naprawdę bardzo dużo, więc po kilku minutach już obfotografujecie wszystkie widoki. Poza tym, jest tutaj świetny widok na Parlament i… niewiele więcej. Atrakcja jest też bardzo droga w porównaniu do innych punktów. Moim zdaniem miejsce dość przereklamowane.

Ceny:
• bilet normalny – 36£
• bilet ulgowy (od 3 do 15 lat) – 32,50£

London Eye

The Shard

W 2012 r. The Shard stał się najwyższym wieżowcem w Europie. Taras widokowy znajduje się na 72. piętrze! Należy dokonać wcześniejszej rezerwacji na stronie – warto zrobić to kilka dni wcześniej, ponieważ jest to bardzo popularne miejsce w Londynie. Do góry znajduje się także bar, więc możecie wypić drinka z widokiem na całe miasto.

Ceny:
• bilet – 32£

Punkty widokowe w Londynie

Dach The O2

Punkt dla osób żądnych wrażeń. Przypięci linami możecie wspiąć się na dach areny The O2. Gdy jest ładna pogoda zobaczyć można panoramę nawet w odległości 25 km. Taka wspinaczka trwa około godzinę.

Ceny:
• od 35£ do 41£ w zależności od wybranej godziny

The O2źródło: www.visitlondon.com

Tower Bridge

Słynny na całym świecie most Tower Bridge to także muzeum. Wierze łączy most z przezroczystą podłogą, skąd możesz obserwować przejeżdżające pod Tobą samochody.

Ceny:
• bilet normalny – 11,40£
• bilet ulgowy (5-15 lat) – 5,70£

Tower Bridge

Katedra św. Pawła

St. Paul’s Cathedral zbudowana została w 1710 r. i pełni funkcję głównej świątyni dzielnicy City of London. W gmachu znajduje się taras widokowy, na południowy Londyn. Na taras trzeba wejść po schodach, nie ma windy.

instagram podróżniczy

Ceny (zwiedzanie + taras):
• dorośli – 18£
• studenci i seniorzy (powyżej 65 r.ż.) – 16£
• dzieci (6-17 lat) – 7,70£
• rodzinny 2+2 lub 2+3 – 43,70£
• rodzinny 1+2 lub 1+3 – 30,70£

Punkty widokowe w Londynie

Kolejka linowa Emirates Air Line

Jednym z nowszych punktów widokowych, jest kolejka liniowa Emirates, która łączy Greenwich Peninsula z Royal Docks. Nie jest to jakoś bardzo oblegana atrakcja, więc nie ma konieczności wcześniejszej rezerwacji biletów. Podczas przejazdu zobaczysz głównie dzielnicę Greenwich, Royal Docks i arenę O2. Przejazd w jedną stronę trwa 10 min.

Cena:
• bilet normalny w jedną stronę – 5£
• bilet normalny w dwie strony – 10£
• bilet ulgowy (od 5 do 15 lat) w jedną stronę – 2,50£
• bilet ulgowy (od 5 do 15 lat) w dwie strony – 5£

kolejka linowa w Londynieźródło: tfl.gov.uk

Przeczytaj także:

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.