Londyn w 3 dni
Anglia,  Europa

Jak dojechać z lotniska do centrum Londynu?

W okolicy Londynu znajduje się 6 lotnisk. Tanie linie lotnicze tj. Wizzair i Ryanair z Polski latają na Stansted i Luton, które są oddalone od centrum kilkadziesiąt kilometrów. Na szczęście wszystkie lotniska są świetnie skomunikowane z centrum stolicy.

London Stansted

Lotnisko Stansted oddalone jest od centrum Londynu ok. 65 km.

Najtaniej do centrum dojedziemy autobusem. Dojazd do centrum, czyli na Victoria Coach Station zajmuje około 2h. Lotnisko obsługują głównie trzy firmy:
National Express – od 17,60£ do 22£ w dwie strony (czym więcej dni do wyjazdu tym taniej)
Easy Bus – od 22 £ do 31£ w dwie strony (czym więcej dni do wyjazdu tym taniej)
Terravision – 20£ w dwie strony

Z lotniska Stansted do centrum – na stację London London Liverpool Street możemy dojechać także pociągiem. Trasa trwa około 50 minut, więc o połowę krócej niż autobusem.
– cena to ok. 20,70 £ w jedną stronę.

Dojazd do centrum Londynu

London Luton

Lotnisko Luton oddalone jest w od centrum Londynu ok. 50 km.

Najtaniej do centrum dojedziemy autobusem. Dojazd do centrum, czyli na Victoria Coach Station zajmuje około 1,5h. Lotnisko obsługują głównie trzy firmy:
National Express – 18£ w dwie strony
Easy Bus (realizowane przez Green Line) – 22£ w dwie strony
Terravision – 18£ w dwie strony

Z lotniska Luton do centrum – a dokładnie na stację London St. Pancras International dojedziemy także pociągiem. Dużym plusem jest tutaj czas, ponieważ pociąg jedzie ok. 30 minut. Cena uzależniona jest od tego z jakim wyprzedzeniem kupimy bilet (czym dalej od wyjazdu tym taniej) – rozstrzał jest spory, ponieważ ceny rozpoczynają się od 2,40£ i kończą na ok. 16,50 £ w jedną stronę.

Dojazd z lotniska do Londynu

London Heathrow

Lotnisko Heathrow oddalone jest w od centrum Londynu ok. 30 km. Z Polski bezpośrednio na to lotnisko dolecimy tylko z Warszawy liniami LOT lub British Airways.

Najtańszym sposobem na dotarcie do centrum jest skorzystanie z metra. Lotnisko łączy się z jedną z najpopularniejszych linii – Piccadily, którą do centrum dojedziemy w około 45 minut. Najtaniej wyjdzie gdy odbijecie się zwykłą kartą bankową – więcej o komunikacji miejskiej w Londynie pisaliśmy tutaj: Londyn w 3 dni – praktyczne wskazówki i kosztorys.

instagram podróżniczy

Z Heathrow do centrum odjeżdża także pociąg Heathrow Express, który dowiedzie nas do stacji Paddington już w 15 minut! Stacje znajdują się przy terminalach 1,3 i 5. Ceny zależą od np. zainteresowania danym terminem – zaczynają się od 11,60£ do nawet 25£ w jedną stronę.

Z tego lotniska do Victoria Coach Station odjeżdża także autobus firmy National Express za 6£ w jedną stronę. Podróż trwa około 50 minut.

London City

Bezpośrednio z Polski aktualnie nie dolecimy na to lotnisko, jednak jeżeli zdarzy Wam się podróż do Londynu z innego kraju, to lotnisko London City oddalone jest od centrum ok. 16 km i znajduje się blisko Greenwitch skąd od razu możecie zacząć zwiedzanie.

Do centrum dojedziecie kolejką DLR lub autobusem nr 474, odbijając się przy bramkach kartą bankową – więcej o komunikacji miejskiej w Londynie pisaliśmy tutaj: Londyn w 3 dni – praktyczne wskazówki i kosztorys.

Dojazd do centrum Londynu

London Gatwick

Lotnisko oddalone jest od centrum około 60 km. Z Polski dolecicie na to lotnisko z Krakowa linią Wizzair i EasyJet.

Z lotniska w 30 minut do stacji London Victoria dotrzecie pociągiem Gatwick Express. Ceny zaczynają się od 12,50£ do 21£ w jedną stronę. Kursują co 15 minut.

Na Victoria Coach Station dojedziecie też autobusem firmy National Express za 8£ w jedną stronę. Podróż trwa 2,20h.

blog podróżniczy

London Southend

Najdalej oddalonym od centrum lotniskiem jest London Southend –  około 70 km. Tak samo jak w przypadku London City, aktualnie nie ma bezpośrednich lotów z Polski na to lotnisko.

Jest tylko jeden sposób na dotarcie z London Southend do centrum, a dokładnie na London Liverpool Street i jest to pociąg, który odjeżdża co około 20 minut, a trasa trwa 55 minut. Bilety w jedną stronę zaczynają się od 19£.

Jak dojechać z Luton do centrum Londynu

Przeczytaj także:

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.