Europa,  Hiszpania,  Przewodniki

Villajoyosa | kolorowe miasteczko w prowincji Alicante

Do Villajoyosa udaliśmy się na kilka godzin, podczas pobytu w Alicante (Alicante w trzy dni | Co warto zobaczyć i jak zorganizować podróż | Przewodnik). Miasteczko bardzo nas zauroczyło, jednak wyjechaliśmy lekko zawiedzeni…
villajoyosa

JAK DOJECHAĆ

Do Villajoyosa z centrum Alicante można dojechać autobusem firmy Alsa który odjeżdża z dworca autobusowego i zatrzymuje się w samym centrum miasteczka docelowego. Trasa trwa około 45 minut i kosztuje 17 zł w jedną stronę. Bilety możecie kupić na stronie Omio – jeśli nigdy jeszcze nie dokonywaliście tam rezerwacji, przygotowaliśmy dla Was kod, dzięki któremu otrzymacie 10 euro na pierwszą podróż – zuzanp9t1y4u
villajoyosa przewodnik

CO ZOBACZYĆ

Valor Chocolate Museum

Do Villajoyosa pojechaliśmy głównie aby zwiedzić fabrykę czekolady – Valor Chocolate Museum. Wejście jest całkowicie bezpłatne, a na końcu podobno czeka na nas mała degustacja. Piszę PODOBNO, ponieważ gdy dotarliśmy na miejsce, spotkała nas bardzo przykra niespodzianka :(. W godzinach, w których byliśmy w miasteczku, zwiedzanie zostało wstrzymane, ponieważ przyjechali jacyś „ważni goście” i to im była pokazywana produkcja. Niestety, mamy pecha… szkoda że nie zamieszczają takich informacji wcześniej w mediach społecznościowych. Czytaliśmy wcześniej jednak opinie i okazuje się, że warto zajrzeć do tego miejsca – jeśli Wam się uda. Poniżej kilka opinii internautów.

villajoyosa valor
villajoyosa czekolada

Plaże w Villajoyosa

Plaża w tym miasteczku ma ponad 3 km i jest ogromna! Ma większy urok, niż ta w centrum Alicante. Najpopularniejsza to Playa Centro, do której zejście znajduje się w samym centrum (bardzo blisko przystanku autobusowego). Nic dziwnego, że jest najbardziej oblegana, skoro przy wybrzeżu znajduje się kilkadziesiąt kolorowych domków. Efekt jak z filmu. To miejsce ma swój niepowtarzalny urok.

villajoyosa kolorowe domki
plaża villajoyosa
wakacje alicante

Parque Censal

Na plażę koniecznie zejdźcie schodami prowadzącymi przez Parque Censal. Na pierwszy rzut oka skojarzyło nam się z podwórkiem domu spokojnej starości z amerykańskiego filmu. Wielkie tarasy, małe skrawki zieleni z fontannami i dużo (jak to w Hiszpanii bywa ;)) ruchomych schodów.

Alicante okolice
okolice Alicante
villajoyosa co zobaczyć

CZEKOLADA

Skoro już jesteśmy w mieście czekolady, to grzechem byłoby jej nie spróbować. Poszliśmy do pijalni czekolady Xocolateria Valor przy ul. Av. del País Valencià 14. Zdecydowaliśmy się na zestaw 4 „szotów” różnej czekolady (ok. 4 euro)- chcieliśmy spróbować wszystkich smaków. Spróbowaliśmy oczywiście wszystkich i szału na nas nie zrobiła, bo nadal czuliśmy smak czekolady, którą piliśmy dzień wcześniej w Alicante (pisaliśmy o tym więcej tutaj >Alicante w trzy dni | Co warto zobaczyć i jak zorganizować podróż | Przewodnik<).
valor czekolada

CZY WARTO ZOBACZYĆ VILLAJOYOSA

Odpowiedź brzmi: warto! Chociażby dla samego widoku uroczych domów i pięknej plaży. Byliśmy zawiedzeni, bo nie udało nam się zwiedzić najważniejszego, ale cóż, autobus nie będzie czekał.. Jest to świetna miejscowość na około 5 godzin. Później może nam się już zacząć nudzić, bo raczej nic innego tutaj nie ma. Polecamy jako bazę wybrać Alicante, a do Villajoyosa po prostu udać się na kilka godzin.

Do zobaczenia na szlaku!
My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.