Bułgaria,  Europa,  Poradniki

Dlaczego nie warto jechać nad Słoneczny Brzeg w Bułgarii? – 10 razy NIE

Wybrzeże Bułgarii nie jest dla wszystkich. Na początku, przed wyjazdem trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, po co chcemy tam jechać – balować do białego rana, czy jednak coś zobaczyć – nie tylko piasek i wodę. Sprawdź, czy Słoneczny Brzeg to będzie dobry pomysł na wakacyjny wyjazd.

Ciągłe imprezy

Jeśli mamy już cel i jest nim balowanie do białego rana, to Słoneczny Brzeg Wam się spodoba. Przybrzeżny deptak to jedna wielka dyskoteka, spacerując wieczorami albo będziemy milczeć, albo krzyczeć do osoby z którą chcemy porozmawiać.
słoneczny brzeg

A zwiedzać… nie ma co

I tutaj jest chyba największy problem. Wybrzeże Bułgarii to typowy wakacyjny kurort. Jedynym miejscem godnym zobaczenia jest Nessebar, no i może Sweti Włas. A poza tym, nad samym Słonecznym Brzegiem możemy kupić bilet wstępu jedynie do aquaparku. Ogólnie patrząc na plan zwiedzania będzie on wyglądał tak: hotel – plaża – hotel.

Wakacje w Bułgarii

Miasto jak w PRLu

Wybrzeże oczywiście jest dostosowane do europejskich standardów. Ale ja lubię się włóczyć w różne zakamarki i… dotarłam do dalszej części miasteczka, tam gdzie mieszkają tubylcy. Brud, smród, bieda i ubóstwo. Nie żyłam za komuny, ale właśnie tak sobie to wyobrażam.

Wakacje w Bułgarii

instagram podróżniczy

Polscy Janusze są wszędzie

Bułgaria jest dość tania jeśli chodzi o zagraniczne wakacje. Hotele są nawet tańsze od polskiego wybrzeża, dlatego jest tutaj dużo polskich Januszy, których niestety zobaczymy gołym okiem. Czasami za granicą robimy sobie złą reklamę, to jest właśnie takie miejsce, gdzie raczej nas nie szanują, uważają za typowe, targujące się cebule. Szanowani są Rosjanie z grubymi portfelami. Choć kultura samych Bułgarów również pozostawia wiele do życzenia.
Słoneczny Brzeg

Stosy chińskich podróbek

Kilometry stoisk z chińskimi podróbkami. Chanel, Dior, Levis, MK, CK, a wszystko co tylko za kilkanaście złotych! No i wszyscy na ulicach chodzą w rzeczach od najlepszych projektantów – cóż za bogaty kraj!

Słoneczny Brzeg podróbki

Nieempatyczny lud

No niestety, na Polaków Bułgarzy reagują mało entuzjastycznie. Raczej są oschli, czasami zdarzały się przypadki, że byli bezczelni. Nie wiem, czy sami spowodowaliśmy, że mają o nas takie zdanie, czy jednak po prostu mają taki sposób bycia. Mi dodatkowych nerwów na wakacjach naprawdę nie potrzeba.

Bułgaria czy warto

A gdzie się tu.. położyć…

Na plażach są leżaki. Ale wszystkie płatne. Żeby się darmowo wygrzać trzeba położyć się na piasku – normalka, ale, ale.. musimy się usadowić za liniami. Takie odcinki są wyznaczane co kilkadziesiąt metrów i zmieści się w takim kwadracie może z 8 rodzin… na tak wiele ludzi, ciężko znaleźć wygodne i w miarę odosobnione miejsce.

wakacje słoneczny brzeg

blog podróżniczy

Kantory

Trzeba uważać także na kantory. Euro należy wymieniać tylko w oficjalnych kantorach Crown. Inne niestety pobierają bardzo wysokie prowizje, o których nawet nie zdajemy sobie na początku sprawy.

Bułgaria kantory

Brak wifi

Jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie w hotelach i na mieście raczej nie spotkamy darmowego wifi i pozostaje nam korzystać z danych komórkowych.

Słoneczny Brzeg plaża

Kolor wody w Google Grafika zakłamany

Jeśli chcecie szczycić się rajskim kolorem wody, to na pewno nie w Bułgarii. Gwarantuję Wam, że odcień jest ten sam, co polski Bałtyk, tylko może jest trochę bardziej przejrzysta.

instagram podróżniczy

Słoneczny Brzeg

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.