Szmaragdowe Jezioro
Polska,  Zachodniopomorskie

Szmaragdowe Jezioro w Szczecinie

Kilka dni temu pisaliśmy co warto zobaczyć w Szczecinie, a dziś dodajemy wisienkę na torcie – Szmaragdowe Jezioro, czyli jedno z najpiękniejszych miejsc w województwie Zachodniopomorskim.

Szmaragdowe Jezioro w Szczecinie – pomysł na wycieczkę

Szmaragdowe Jezioro w Szczecinie to świetny pomysł na weekend poza centrum miasta. My zwiedziliśmy to miejsce podczas naszej jednodniowej wizyty w Szczecinie. Kolor wody zapiera dech w piersi. Znajduje się tutaj także mostek, by z wysoka przyglądać się wodzie. Gdy odwiedziliśmy to miejsce (w weekend) było sporo osób, więc jest to dość oblegane miejsce.

instagram podróżniczy

Ponadto dookoła jeziora prowadzi ścieżka widokowa. Jezioro znajduje się na terenie Szczecińskiego Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa”.

Co zobaczyć w Szczecinie

Szmaragdowe Jezioro – dlaczego jest szmaragdowe

W 1862 roku w okolicy aktualnego jeziora powstała fabryka cementu portlandzkiego „Stern” i rozpoczęto wydobycie kredy i margla. W 1925 roku natrafiono na warstwę piasków zawodnionych, przez które nastąpił gwałtowny wlew wody i tak powstało aktualne jezioro. Co ciekawe, na dnie jeziora wciąż znajdują się pozostałości górniczych maszyn i urządzeń.

Szmaragdowe Jezioro

Gdzie zaparkować przy Szmaragdowym Jeziorze

Tuż przy jeziorze znajduje się darmowy parking leśny, ale miejsc nie ma zbyt wiele, więc jeżeli wybieracie się tutaj autem to warto przyjechać wcześnie rano lub wieczorem.

blog podróżniczy

Zachodniopomorskie ciekawe miejsca

Przeczytaj także:

My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.